Cateia Games
September 22, 2014, 03:15:43 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: JOIN US ON FACEBOOK: http://facebook.com/cateiagames

Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: diskusije o igri, najave, itd... (CRO-HR)  (Read 4956 times)
Locutus of Borg
Pedestrian
*

View Profile
« on: July 14, 2008, 09:03:51 AM »

neda mi se pisat na engleskom...
a i najava je na hr..
znaci, trk na bug on lajn:
http://www.bug.hr/master/vijesti/index.asp?id=88679

I am Locutus of Borg,
Your life as it has been is over,
from this time forward,
you will service... us!
Krešimir Špes
Lead Programmer
Administrator
The Father
*

View Profile WWW
« Reply #1 on: July 14, 2008, 10:18:15 AM »

da, da, znamo za to :)

Krešimir Špes
Lead Programmer
Locutus of Borg
Pedestrian
*

View Profile
« Reply #2 on: July 14, 2008, 12:06:51 PM »

i?
kad ce?

I am Locutus of Borg,
Your life as it has been is over,
from this time forward,
you will service... us!
Ivan B.
Administrator
Manager
*

View Profile WWW
« Reply #3 on: July 14, 2008, 07:03:51 PM »

u evropi i americi uskoro (koji mjesec maksimalno), a u hr je jos veliko pitanje. nismo mi bas nesto angazirani oko izdavanja nasih igara u hrvatskoj, ali ako se na to odlucimo, bit ce do kraja godine.

ivan

Ivan
Cateia Games
Shlaymara
Pedestrian
*

Mr. Spatula

View Profile WWW
« Reply #4 on: March 05, 2009, 08:10:22 PM »

Jos davno sam cuo da ova igra treba da izadje ali tek danas sam saznao da je prave ljudi sa ovih prostora (zahvaljujuci intervjuu sa AG sajta) Smiley.

Iako nisam bas fan fantasy svetova, moram da priznam da me je zaintrigirao onaj deog gde kazete da ste deo inspiracije nasli u slovenskoj mitologiji Smiley. Mitologija, Alisa, Tolikn i Klark, prilicno zanimljiva kombinacija, to moram videti Grin.
Vidim da planirate i casual varijantu igre ali pohvalno je sto ce biti i "hardcore" verzija. Znam da u casualu lezi zec ali pravi adventure gameri i kritika bi vam to nikad ne bi oprostili Tongue.
A kad sam vec tu, da nesto i pitam. Necu da gnjavim sa datumima nego nekoliko tehnickih pitanja. Kad igram neku avanturu volim da to bude sto komfortnije a to zavisi od gomile sitnica na koje vecina developera ne obraca paznju. Kao prvo, da li postoje titlovi (i u medjusekvencama) i da li se dialozi i komentari mogu prekidati tj ubrzati? Da li se duplim klikom ekspresno prolazi sa lokacije na lokaciju tzv teleport? Mozda deluje kao sitnica, ali slusanje jednih te istih komentara zna poprilicno da ide na zivce (jos ako je uparena sa spoooorom animacijom lika, kao recimo u Culpa Innata, onda je skoro pa ne igrivo). Da li ce pre izlaska full igre biti dostupan demo i nama smrtnicima?
Vidim da ce se igra skidati sa neta sto odmah iskljucuje Srbiju kao mesto odakle se moze platiti, da li postoji sansa da ce hrvatsko izdanje (ako ga uopste i bude) moci da se kupi i u Srbiji? Znam da su sanse za to prilicno male ali nikad se ne zna.

I za kraj, zelim vam puno uspeha u prodaji, da se dobro "oparite" pa da krenete sa tLoCV2:).

Krešimir Špes
Lead Programmer
Administrator
The Father
*

View Profile WWW
« Reply #5 on: March 06, 2009, 12:05:46 AM »

Bok Shlaymara,

igra ce izaci kroz koji tjedan na ex-yu prostoru a naravno, dostupna ce biti i na internet portalima.

pa evo odgovora:

1) da, sve se moze preskociti sa tipkom space, znaci svi dijalozi, sekvence itd
2) sve je titlovano. zapravo, manjak je to sto nema govora u igri vec je svugdje tekst
3) dupli klik te odmah vodi na lokacije koje si vec posjetio
   te kao dodatak tipka space ubrzava glavnog lika ako se nekome neda cekati dok se eva doseta negdje
4) da, bit ce demo
5) Da, igra ce se moci kupiti u srbiji u izdanju Jutarnjeg lista.
6) ako neces moci igru nabaviti u Srbiji, javi nam se pa cemo vec nesto smisliti.

Krešimir Špes
Lead Programmer
Shlaymara
Pedestrian
*

Mr. Spatula

View Profile WWW
« Reply #6 on: March 07, 2009, 10:29:24 AM »

Hvala na brzim odgovorima.

Nepostojanje glasova se moze uzeti kao nedostatak ali ja sam misljenja da ako se ne mogu odraditi kvalitetno, bolje da ih ni nema. Pa jos ako se uzme da su neke od najboljih avantura ikada takodje bez glasova, nista strasno.
Zaboravih jos nesto da pitam. U intervjuu ste spomenuli da nece biti pixel huntinga i da igrac ima apsolutnu slobodu kretanja po svetu i istrazivanja. Kako je resen pixel hunting, nekim tasterom se prikazuju svi hot spotovi ili nesto drugo? Sloboda kretanja je mac sa dve ostrice. Iako se uzima kao ogroman plus, neretko se desava da zbog nedovoljno jasno odredjenog sta treba da se uradi sledece, igraci bezciljno lutaju sa lokacije na lokaciju. Pogotovo ako je u kombinaciji sa action trigger sistemom odmotavanja price/igre.
Da li ce se ta izdanja igre Jutarnjeg lista distribuirati po trafikama ili po prodavnicama koje se bave porodajom igara?

Pozdrav

Krešimir Špes
Lead Programmer
Administrator
The Father
*

View Profile WWW
« Reply #7 on: March 08, 2009, 07:37:12 PM »

U Casual verziji igre na tipku ENTER ti prikaze sve hotspotove (u verziji za jutarji list toga nema).

a pixel-hunting-a generalno nema jer su hot spotovi dosta veliki i promjena cursora se lako uoci.

Igra ce biti na kioscima (u trafikama).

Krešimir Špes
Lead Programmer
Znatiželjan amigo
Poet
**

View Profile
« Reply #8 on: March 11, 2009, 12:14:36 PM »

Dal' če biti demo prije neg' šta igra izađe?
Krešimir Špes
Lead Programmer
Administrator
The Father
*

View Profile WWW
« Reply #9 on: March 11, 2009, 02:49:58 PM »

ovisi o jutarnjem listu.

Krešimir Špes
Lead Programmer
Pages: [1]
  Print